Úvod  >  Článok:  Prisvojila si cudzie peniaze, ktoré našla pri bankomate

Prisvojila si cudzie peniaze, ktoré našla pri bankomate

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Hanušovce nad Topľou začal trestné stíhanie pre prečin zatajenie veci, kde páchateľovi, ak sa mu vina preukáže hrozí ročné väzenie.

„Ku skutku došlo v mesiaci január tohto roku. Vtedy neznámy páchateľ si prisvojil z priestoru na vydávanie peňazí z bankomatu na Ul. Komenského,  v Hanušovciach n/T,  finančnú hotovosť vo výške 1.500,-Eur,“ uviedla hovorkyňa KR PZ Prešov Jana Migaľová.

Tieto peniaze tam zanechal 43 ročný Dušan z obce Bystré, ktorý si vyberal finančnú hotovosť z bankomatu, no na samotné peniaze  nakoniec pozabudol.

„Na základe dôkaznej situácie  bola z uvedeného skutku obvinená  47 ročná  miestna žena menom  Anna.  Obvinená Anna je stíhaná na slobode,“ doplnila hovorkyňa.

Polícia upozorňuje, že v takýchto prípadoch, kedy nájdete cudziu vec / peniaze, peňaženku, doklady, …./ je každý občan povinný tieto veci vrátiť majiteľovi a ak nie je známe, kto je majiteľom, je potrebné nájdené veci odniesť na ktorékoľvek policajné oddelenie, alebo telefonicky o tejto udalosti informovať na známom telefónnom čísle 158.

„V opačnom prípade, teda kto si prisvojí cudziu vec, ktorá sa dostala do jeho moci nálezom, omylom alebo iným spôsobom bez povolenia majiteľa tejto veci, dopúšťa sa trestného činu Zatajenie veci. Podľa závažnosti tohto skutku hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na päť rokov,“ zdôraznila Migaľová.  

 

Informovala nás:

kpt. Ing. Jana Migaľová

hovorca KR PZ  Prešov

Ilustračné foto: banky.sk

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním