Úchvatné zábery Slovenského raja: Aj takáto je naša príroda, jednoducho raj na zemi

 
 

Úchvatné zábery Slovenského raja: Aj takáto je naša príroda, jednoducho raj na zemi

Slovenský raj je určite jedným z najnavštevovanejších prírodných parkov, ktorý na Slovensku máme.

Nie nadarmo dostal pomenovanie RAJ, pretože všade navôkol kde len vaše oko dovidí uzriete neskutočnú krásu prírody, roklín, vodopádov, dolín, skalných útesov, to všetko sa dá v Slovenskom raji vidieť. A musíme uznať, že skutočne ide o raj na zemi, na ktorý môžeme byť len hrdí.

Dobšinská ľadová jaskyňa
Vodná nádrž Klauzy

Tí, ktorí Slovenský raj navštevujú pravidelne, vedia, koľko krásy v sebe ukrýva. No pre tých, pre ktorých je Slovenský raj miestom neprebádaným máme fotky mladého a talentovaného fotografa Andreja Pižema, ktorý sa k fotografovaniu dostal pred 6. rokmi, keď po prvý krát pocítil túžbu zachytiť krásu prírody tak, ako ju vidí on samotný. Zároveň práve takto mohol sprostredkovať svoje pocity z daného miesta aj ostatným. Veríme, že jeho fotky vás presvedčia o tom, že do Slovenského raja sa ísť naozaj oplatí.

Suchá Belá

Na otázku, čo pre neho znamená fotenie, nám prezradil: „Fotenie pre mňa predstavuje úžasnú možnosť sebarealizácie, rozvíjania kreativity a nekonečnú slobodu. Keď sa pozerám na svet prostredníctvom hľadáčika na mojom fotoaparáte, zabúdam na všetky problémy a ocitám sa akoby vo vlastnom svete.“

„Jediné na čo vtedy myslím je nájsť tu správnu kompozíciu, svetlo, zachytiť neopakovateľný okamih, či iskru v oku človeka,“ dodal Andrej.

Tomášovský výhľad

Andrej zdôraznil, že na fotografovaní ho najviac baví rôznorodosť. Preto sa venuje všetkým žánrom fotografie (od fotenia ľudí, dokumentárnej fotografie, až po makro a krajinársku fotografiu), a takto zažíva vždy zaujímavé, nevšedné okamihy.

„Vždy záleží od inšpirácie, ktorému žánru fotografie sa momentálne venujem. Mojou veľkou vášňou je objavovanie nových, takmer nepoznaných, no o to krajších zákutí Slovenska a ich propagácia doma aj v zahraničí,“ doplnil. Viac jeho fotografií si môžete pozrieť na Andrejovej facebookovej stránke Andrej Pižem – photographer and travel guide.

Veríme, že tieto skvostné a neopakovateľne zábery od Novovešťana Andreja vás ohúria natoľko, že túto krásu budete chcieť vidieť aj naživo.

 

Zdroj: Andrej Pižem

Foto: Andrej Pižem

Kláštorská roklina – Belianska jaskyňa
Tomášovský výhľad
Prielom Hornádu

Tento článok zaujal veľa ľudí