Úvod  >  Článok:  Záchranársky vrtuľník opäť zasahoval

Záchranársky vrtuľník opäť zasahoval

Včera (15.1.2017)  napoludnie zasahovala posádka leteckých záchranárov ATE z Banskej Bystrice v Tisovci.

„Ich pomoc potreboval 68-ročný pacient so srdcovým zlyhávaním. Vzhľadom na to, že išlo o ťažko dostupný terén a pacienta nebolo možné prepraviť pozemne, boli o súčinnosť požiadaní leteckí záchranári,“ informuje nás PR manažérka a hovorkyňa Zuzana Hopjaková a zároveň dodáva,  „následne bola lekárka do terénu spustená pomocou palubného navijaka.“

V spolupráci s Rýchlou lekárskou pomocou bol pripravený na evakuáciu z miesta v transportnom saku. Počas medzipristátia bol muž preložený na palubu vrtuľníka a letecky prevezený na Urgentný príjem Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

„Ďalšia posádka z Trenčína letela krátko popoludní na pomoc 3-ročnému chlapčekovi do obce Zliechov (okres Ilava), ktorý sa doma obaril horúcou polievkou. Utrpel pritom popáleniny I. a II. stupňa v oblasti tváre, krku a ramena,“ oboznámila nás aj s ďalším prípadom hovorkyňa Hopjaková.

Pilot vrtuľníka pristál na ceste neďaleko miesta nehody, kam ho priviezli pozemní záchranári. Po doplnení liečby smerovali leteckí záchranári s malým pacientom na palube na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Bratislava – Ružinov.

Hovorkyňa zároveň informuje aj o treťom prípade: „Z popradskej základne vzlietol vrtuľník neskoro popoludní na pomoc žene, ktorú v pohorí  Vihorlatu zasypala lavína. Žiaľ, pre nepriaznivé poveternostné podmienky pilot nemohol letieť ďalej a zo zásahu sa posádka musela vrátiť späť na svoju základňu.“

Informovala nás:

 

PhDr. Zuzana Hopjaková

PR manažér a hovorca

 

Ilustračné foto: pixabay.com

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním