ZSSK: Ukončenie prác zrýchli 8 regionálnych rýchlikov, premávajúcich na linke Žilina – Bratislava a späť

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) oznamuje, že z dôvodu ukončenia stavebných prác na úseku Žilina zriaďovacia stanica – Dolný Hričov na hlavnej trati Košice – Žilina – Bratislava pristúpi mimoriadne k zmene cestovného poriadku s účinnosťou od pondelka 14. augusta 2017.

Ukončenie prác zrýchli 8 regionálnych rýchlikov, premávajúcich na linke Žilina – Bratislava a späť a dvoch posilových piatkových rýchlikov z Bratislavy do Košíc a Humenného. Vlaky budú mať zmenené časy zastavenia resp. príchodu v staniciach Púchov, Považská Bystrica a Žilina. Zároveň bude obnovená prevádzka dvoch osobných vlakov medzi Žilinou a Púchovom, ktoré boli doteraz nahradené autobusmi.

Zmeny v cestovnom poriadku ZSSK platné od 14. augusta 2017: Rýchliky na linke Žilina – Bratislava a späť (kliknutím otvoríte cestovné poriadky zmenených vlakov):

Prímestská a regionálna doprava

Vlaky Os 3350 (Žilina 11:43 – Púchov) 12:43, a Os 3355 (Púchov 13:10 – Žilina 14:17) doteraz nahradené autobusmi náhradnej autobusovej dopravy, budú od 14. augusta 2017 premávať ako vlak.

Informoval nás:

Tomáš Kováč, riaditeľ odboru komunikácie a hovorca

Ilustračné foto: youtube.com